Almond
Moda na kosmetyki naturalne
4 lipca 2016

Olej kokosowy: co warto o nim wiedzieć?

Fotolia_75530038_S

To naturalny kosmetyk, który może skutecznie pomagać nam w codziennej pielęgnacji ciała i włosów. W jakich sytuacjach olej kokosowy będzie dla nas cennym wsparciem? Jakimi właściwościami może nas zaskoczyć ten kosmetyk?

Olej kokosowy – niezwykły dar natury
Olej kokosowy może nas zaskoczyć już samym swym wyglądem. Choć nazywamy go olejem, w normalnych warunkach (czyli w temperaturze pokojowej) przypomina on jednak bardziej masło niż olej. By produkt ten przybrał postać oleju, należy go delikatnie podgrzać. Dobre efekty przynosi też pocieranie oleju w dłoniach. Tak przygotowany olej staje się kosmetykiem, który swymi właściwościami może zaskoczyć każdego miłośnika naturalnego piękna. Znajdziemy w nim wiele cennych dla zdrowia kwasów tłuszczowych, w tym kwasy omega-9 i omega-6. Dzięki sporym ilościom kwasu laurynowego oraz kwasu kaprylowego, olej kokosowy pomaga w walce z bakteriami, wirusami i grzybicami. Nie brak też w tym naturalnym kosmetyków przeciwutleniaczy, jak np. witamina E.

Jak działa olej kokosowy?
Olej kokosowy wzmacnia naskórek, skutecznie nawilża przesuszoną skórę oraz włosy, doskonale radzi sobie z takim problemem, jakim jest trądzik. Pomaga w walce z łuszczyca oraz atopowym zapaleniem skóry, spowalnia też proces starzenia się. Dzięki temu staje się kosmetykiem coraz bardziej popularnym, z którego niezwykłych właściwości korzystamy coraz chętniej.

footer