Almond
Moda na kosmetyki naturalne
4 lipca 2016

Spirulina – co warto o niej wiedzieć?

1

To wyjątkowy mikroorganizm, który pochodzi w morskiej wody. Spirulina to jednocześnie bezcenny kosmetyk, z którego właściwości coraz chętniej korzystają miłośniczki naturalnego piękna i młodego wyglądu. Jakimi właściwościami może nas zaskoczyć spirulina? W jaki sposób możemy korzystać z jej niezwykłych właściwości?

Pochodząca z morskich głębin spirulina jest wyjątkowym mikroorganizmem, który – dzięki swym składnikom – może skutecznie wspierać nas w codziennej walce o zachowanie młodego i pięknego wyglądu. Ta niezwykła alga zawiera przecież ogromne ilości składników budulcowych i odżywczych, dzięki którym nasza skóra może tak wiele zyskać. Ważnym składnikiem tej algi jest białko, które pomaga w utrzymaniu skóry w dobrej formie. Ważną rolę odgrywa tu również chlorofil, dzięki któremu pobudzone zostają procesy krwiotwórcze, co korzystnie wpływa i na stan zdrowia każdego z nas, i na wygląd skóry. Spirulina, jako naturalny kosmetyk, zdobyła też uznanie jako źródło wielu cennych dla zdrowia i urody witamin. Znajduje się w niej i beta-karoten, i witaminy A oraz E. Zawartość kwasu foliowego oraz witamin z grupy B to kolejny walor tej substancji. Dodatek takich pierwiastków, jak cynk, selen i żelazo, to kolejny powód, dla którego warto częściej sięgać po tę algę. Spirulina dostarcza nam jednocześnie wielu cennych kwasów tłuszczowych, aminokwasów oraz antyoksydantów. Nic więc dziwnego, że alga ta stała się jednym z ważniejszych składników współczesnych kosmetyków. Na jakie efekty można liczyć w chwili, gdy w codziennej pielęgnacji ważną rolę zaczną odgrywać kosmetyki z dodatkiem spiruliny?

Jedną z ważniejszych korzyści jest to, iż pielęgnacja przy pomocy tej algi sprawi, że nasza skóra stanie się bardziej sprężysta. Odpowiednie nawilżenie oraz jędrność –oto kolejne efekty, na jakie można liczyć. Mniej problemów z pracą gruczołów łojowych, koniec walki z procesem rogowacenia naskórka oraz lepszy koloryt skóry – to kolejne efekty korzystania z kosmetyków z dodatkiem spiruliny. Warto też pamiętać, że algę tę mogą z powodzeniem stosować osoby mające poważne problemy ze stanami zapalnymi skóry. Ten skuteczny, ale i łagodny zarazem kosmetyk, pomoże w walce z nadwrażliwością skóry i zmniejszy dolegliwości związane z tym problemem.

footer