Olejek Cynamonowy
Opis
Olejek Cynamonowy - „Nie tylko jak szarlotka”
Olejek cynamonowy z kory ma wyrażny korzenny, lekko słodki zapach. Polecany jako dodatek do olejków i balsamów do pielęgnacji i masaży ciała oraz w celach aromatyzacji.
Ingredients: Cinnamomum Zeylanicum, Lauraceae Bark Oil, Cinnamal*, Eugenol*, Linalool*, Limonene*, Benzyl Benzoate*,
*naturalny składnik olejku eterycznego
Sposób użycia: dodać do 10 ml oleju lub balsamu 3 krople olejku i nałożyć na skórę.
Nie stosować olejku w postaci nierozcieńczonej bezpośrednio na skórę.
Nie stosować w ciąży.
Chronić przed kontaktem z oczami.
Opakowanie: szklana butelka z kroplomierzem
Przechowywanie:przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym i niedostępnym dla dzieci miejscu.
Podmiot odpowiedzialny: INFO-FARM Marcelina Pacula-Staś ul. J. Baildona 24/3, 40-115 Katowice
Olejek cynamonowy — antyseptyczny, rozgrzewający i na odporność
Właściwości wysokiej olejku cynamonowego zawdzięczamy jego sposobie pozyskiwania z kory cynamonowej Z Cejlonu w Sri Lance, która ma tak intensywny zapach jak sam cynamon.
Olejek Cynamonowy – właściwości i zastosowanie
Eteryczny olejek cynamonowy może mieć barwę czerwono – brązową. Charakteryzuje go intensywny zapach i dobrze znany smak.
Wykazuje właściwości rozgrzewające, a także przeciwzapalne i ściągające.
W aromaterapi wykorzystuje się go przy reumatyzmie, silnie pobudza krążenie, co ma wpływ na likwidację cellulitu oraz nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.
Olejek cynamonowy jest jednym z często olejów wykorzystywanych do kąpieli relaksacyjnych czy kominków aromaterapeutycznych lub nawilżaczy powietrza.
Olejek znajduje również zastosowanie w kosmetyce (kremy, mydła, odżywki czy płyny do kąpieli), ze względu na swoje właściwości antyseptyczne, wspomaga działanie w terapii przeciwtrądzikowej. Okazuje się pomocny przy przeziębieniu czy katarze i innych infekcjach górnych dróg oddechowych.
Olejek Cynamonowy polecany jest do:
- masażu – wystarczy dodać kilka kropel do oleju bazowego, aby olejek cynamonowy rozgrzewał nasze ciało, szczególnie przydatny na zimne stopy i ręce.
- kojącej kąpieli – kilka kropel dodanych do wanny wypełnionej wodą pomoże ukoić bóle rematyczne, ponadto opary mogą pomóc przy infekcjach górnych dróg oddechowych i katarze.
- wzbogacenia właściwości kosmetyków – kilka kropel olejku cynamonowego dodanego do kremu, oleju bazowego czy balsamu do ciała wzbogaci je o właściwości antyseptyczne. Idealnie nadaje się jako składnik preparatów antycellulitowych
- naturalnego aromatyzowania powietrza — olejek cynamonowy dodany do kominka aromaterapeutycznego lub nawilżacza powietrza nada otoczeniu bardzo przyjemny zapach
- dodatek do pasty do zębów - z racji na właściwości antyseptyczne, poleca się dodać olejek np. do pasy do zębów.
Przeciwwskazania i środki ostrożności
Olejku cynamonowego nie wolno stosować na skórę bezpośrednio bez innego oleju. Stosować tylko w rozcieńczeniu. Unikać kontaktu z oczami. Do użytku zewnętrznego. Należy przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.