
Kwiatowa moc pielęgnacji - hydrolaty.
Jesteś miłośniczką olejków eterycznych? Najprawdopodobniej słyszałaś o hydrolacie znanym również jako mgiełka lub woda kwiatowa. Jest to produkt uboczny destylacji parą wodną, która jest stosowana do wytwarzania olejków eterycznych. To sprawia, że, ma dość intensywny zapach, bardzo podobny do samego olejku!
Wodę kwiatową możesz stosować podczas codziennej pielęgnacji, aby nawilżyć i zrewitalizować swoją skórę. Hydrolat zawiera wszystkie esencje i właściwości terapeutyczne olejków eterycznych lecz w znacznie łagodniejszej formule dlatego można go stosować bezpośrednio na skórę i twarz bez konieczności stosowania oleju nośnikowego.
Jak używać hydrolatów?
Wody kwiatowe mogą być używane na wiele sposobów. Dzięki temu są wszechstronną częścią codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Oto kilka pomysłów:
- Tonik dla skóry – poziom pH wód kwiatowych sprawia, że są one znakomitym tonikiem, który można nakładać bezpośrednio na skórę, aby ją nawilżyć i chronić. Możesz nakładać je bezpośrednio przed nałożeniem kremu nawilżającego lub serum. Mogą również pomóc nawilżyć i optymalizować poziom pH skóry, a nawet zminimalizować trądzik, podrażnienia i zaczerwienienia
- DIY – można użyć wody kwiatowej samodzielnie lecz równie dobrze można mieszać ją z innymi naturalnymi kosmetykami DIY. Sprawdza się jako baza do prawie wszystkiego. Możesz dodać ją do glinki francuskiej, czy stworzyć na jej bazie krem lub balsam do ciała.
- Pierwsza pomoc na oparzenia słoneczne – jeśli zapomniałaś nałożyć krem z filtrem przeciwsłonecznym, możesz nanieść na oparzony słońcem obszar skóry wodę z kwiatów lawendy, aby ukoić i złagodzić bolesne uczucie na skórze.
- Odświeżacz powietrza – mgiełki działają również jako wszechstronny odświeżacz powietrza! Po prostu spryskaj nimi swój pokój i ciesz się tą aromaterapeutyczną chwilą :)
- Inne zastosowania to: mgiełka do ciała, lekki środek odstraszający owady, a nawet jako orzeźwienie na upalne dni!
Jakie są zalety wód kwiatowych i hydrolatów?
Wody kwiatowe oferują wiele niesamowitych korzyści, które obejmują tonizację skóry, zwężanie porów, łagodzenie i odświeżanie, a nawet mogą niwelować oparzenia słoneczne. Mogą jednak występować pewne różnice w zależności od rośliny, z której pochodzą.
Kto może stosować wody kwiatowe?
Ponieważ wody kwiatowe są w zasadzie olejkami eterycznymi, mogą być stosowane przez dzieci oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. Mogą z nich korzystać nawet osoby o bardzo wrażliwej skórze. Ważne jest, aby wybierać dobrej jakości i czyste hydrolaty. Wiele marek dodaje syntetyczne chemikalia lub inne składniki do swoich hydrolatów, więc przy zakupie należy dokładnie sprawdzać etykiety! My sprzedajemy wyłącznie hydrolaty 100% czyste i organiczne.
Sprawdź: www.naturplanet.pl/hydrolaty.
Jaka jest najlepsza woda kwiatowa dla Twojego rodzaju skóry?
Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zalecamy dobór odpowiedniej wody kwiatowej w zależności od rodzaju skóry. Oto podstawowy podział:
- Cera mieszana – hydrolat różany lub lawendowy
- Skóra sucha – hydrolat różany
- Skóra dojrzała – hydrolat różany lub rumiankowy
- Skóra tłusta – hydrolat lawendowy lub rumiankowy
Ciekawostka!
Hydrolat lawendowy ma zapach nieco inny niż olejek eteryczny z lawendy, za którym część osób nie przepada. Osobiście uwielbiam używać hydrolatu lawendowego na swoją skórę, ale jeśli jesteś nowicjuszką w wodach kwiatowych, polecam zacząć od hydrolatu różanego . Jeśli lubisz zapach róż, pokochasz wodę różaną!
Jeśli planujesz włączyć wody kwiatowe do swojej rutyny pielęgnacyjnej, gorąco polecam hydrolaty Natur Planet! Są one w 100% czyste i organiczne, bez żadnych sztucznych składników. Oznacza to, że Twoja skóra będzie w pełni zaopiekowana i nie doświadczy żadnych skutków ubocznych takich jak podrażnienie, suchość czy zaczerwienienie.
Z miłości do natury,
Anastazja z Natur Planet