Co to jest szczotkowanie na sucho 0
Co to jest szczotkowanie na sucho

Szczotkowanie na sucho

Szczotkowanie na sucho to rodzaj zabiegu wywodzący się z medycyny ajurwedyjskiej, która istnieje już od bardzo dawna.


naglóweknaturplanet-szczotkowanie.jpg

Uważa się, że ten rodzaj szczotkowania ma wiele korzyści zdrowotnych, takich jak:

  • stymulację układu limfatycznego,
  • złuszczanie naskórka,
  • poprawę krążenia i zwiększenie poziomu energii,
  • pomoc w walce z cellulitem.

Grube włókna szczotki pomagają usunąć martwy naskórek i poprawiają zdolność skóry do usuwania toksyn przez pory.

Lekcja szczotkowania : SPRAWDŹ

ZALETY
Szczotkowanie na sucho możesz wykonać w domu. Wystarczy odpowiednia szczotka oraz kilkanaście minut, które możesz przeznaczyć na wykonanie zabiegu.

USUWANIE TOKSYN
Układ limfatyczny pomaga organizmowi zwalczać infekcje. Płyny przepływają przez system i zostają przefiltrowane przez węzły chłonne. Uważa się, że szczotkowanie na sucho pomaga organizmowi uwalniać toksyny poprzez pot. Naturalne włosie na szczoteczce stymuluje pory, a one się otwierają. Ułatwia to organizmowi pocenie się, co z kolei zmniejsza ilość toksyn przepływających przez układ limfatyczny.

Szczotka do masażu i peelingu dostępna jest w naszym sklepie - SPRAWDŹ

ZŁUSZCZANIE
Grube włosie szczotki może pomóc w usuwaniu martwego naskórka. Dzięki temu Twoja skóra będzie bardziej gładka i miękka.

RELAKS
Podobnie jak w przypadku masażu, szczotkowanie na sucho może sprawić, że poczujesz się zrelaksowany i odprężony. Aby w pełni wykorzystać tę zaletę, praktykuj szczotkowanie na sucho w ciemnym pokoju, najlepiej przy dźwiękach swojej ulubionej muzyki.

POMOC W WALCE Z CELLULITEM
Cellulit to przypadłość, która dotyka głównie kobiety. Obszary dotknięte cellulitem mają wygląd przypominający skórkę pomarańczy. Wykazano, że masaż tymczasowo zmniejsza widoczność cellulitu. Niektórzy twierdzą, że szczotkowanie na sucho może zmniejszyć widoczność cellulitu, ponieważ ma podobny wpływ na organizm jak masaż.

Lekcja szczotkowania : SPRAWDŹ

CZY SZCZOTKOWANIE NA SUCHO JEST DLA KAŻDEGO?
Szczotkowanie na sucho może nie być dla każdego. Jeśli masz skórę wrażliwą lub skłonną do łuszczycy, porozmawiaj ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem szczotkowania.. Niektóre osoby powinny unikać szczotkowania na sucho lub postępować z nim ostrożnie. Osoby z otwartymi ranami lub stanami zapalnymi, w tym osoby z egzemą i łuszczycą, powinny unikać szczotkowania na sucho obszaru objętego stanem zapalnym.

JAK ĆWICZYĆ SZCZOTKOWANIE?
Zacznij od stóp i poruszaj się w górę ciała.
Szczotkuj skórę szerokimi, okrężnymi ruchami zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Użyj lekkiego nacisku w obszarach, w których skóra jest cienka i mocniej dociśnij grubszą skórę, jak podeszwy stóp. Powinieneś szczotkować w górę w kierunku pach. Po szczotkowaniu na sucho ciało dokładnie nasmaruj olejem, a następnie weź letni prysznic, aby usunąć złuszczony naskórek. Kiedy zaczynasz przygodę ze szczotkowaniem, najlepiej zacząć od delikatnego szczotkowania. Kiedy się przyzwyczaisz, możesz zwiększyć jego nacisk.

Szczotka do masażu i peelingu dostępna jest w naszym sklepie - SPRAWDŹ

PODCZAS SZCZOTKOWANIA UNIKAJ TAKICH MIEJSC, JAK:

  • wysypki
  • rany
  • zacięcia
  • infekcje

 

JAK DBAĆ O SZCZOTKĘ?
Pamiętaj, aby spłukać szczoteczkę po zakończeniu rutynowego szczotkowania. Suszyć w otwartym, nasłonecznionym miejscu, aby zapobiec powstawaniu pleśni. Czyść szczoteczkę raz w tygodniu wodą z mydłem. Należy również unikać dzielenia się szczotką z innymi osobami.Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl