Jak pielęgnować skórę zimą? 0
Jak pielęgnować skórę zimą?


zdrowe-tluszcze

Jak pielęgnować skórę zimą?

Surowy, zimny klimat i suche powietrze w pomieszczeniach mogą pozostawiać skórę w mniej, niż idealnym stanie. Skorzystaj z tych kilku wskazówek dotyczących zimowej pielęgnacji skóry, aby zachować zdrową, nawilżoną i dobrze wyglądającą skórę przez cały sezon.

Pielęgnacja skóry zimą wymaga od nas trochę więcej czasu i wysiłku, ponieważ warunki są dość ekstremalne dla naszej delikatnej bariery ochronnej. Skóra jest narażona na działanie czynników takich jak:

  • zimne powietrze,
  • zmienna różnica temperatur,
  • suche powietrze w pomieszczeniach.


Nic dziwnego, że nasza skóra często staje się sucha, łuszcząca się i swędząca. Uwaga! Jest to sygnał alarmowy, że w bardzo szybkim czasie może zacząć pękać, a nawet krwawić!
Masło shea świetnie nadaje się do pielęgnacji skóry twarzyTe wskazówki pomogą zapobiec tym nieprzyjemnym skutkom i zachować zdrową skórę przez zimowe miesiące.

  • Naturalne oleje, które wytwarza Twoja skóra również pomagają chronić skórę przed negatywnym działaniem zimna. Dlatego warto unikać długich kąpieli i pryszniców. Po kąpieli lub prysznicu osusz i nawilż wilgotną skórę olejem do pielęgnacji ciała zimą.

Najlepsze oleje do pielęgnacji ciała zimą

  • Zadbaj o odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniach, których przebywasz. Świetnie sprawdzą się tutaj dyfuzory z kilkoma kroplami Twojego ulubionego olejku eterycznego.

Najlepsze olejki eteryczne znajdziesz tutaj

  • Dbaj o odpowiedni poziom nawodnienia. Pomimo, że zimą rzadziej sięgamy po wodę, nie należy o niej zapominać!
  • Nie zapomnij ochronie przeciwsłonecznej! Fakt, że na zewnątrz jest zimno, nie oznacza, że słońce nie wpływa na Twoją skórę!

Olej z pestek malin wykazuje właściwości ochronne dla Twojej skóry

  • Dokładnie nawilżaj skórę. Zimą przestaw się na krem nawilżający na bazie oleju lub sięgaj po oleje do pielęgnacji skóry twarzy. Twoja skóra to doceni.
  • Zmień dotychczasowy środek do demakijażu. Zimą warto sięgnąć po olejki myjące na bazie oleju.

Sprawdź, jaki olejek myjący będzie dla Ciebie najlepszySkóra zimą jest bardziej delikatna, więc jeśli cierpisz na choroby skórne, taką jak egzema lub łuszczyca, pamiętaj, aby unikać wszelkich substancji drażniących lub alergenów, o których wiesz, że zaostrzają Twój stan.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl