Naturalny dom - jak sprzątać ekologicznie? 0
Naturalny dom - jak sprzątać ekologicznie?

naturalny-dom


Naturalny dom - jak sprzątać ekologicznie?


Dbanie o nasz dom jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Zastanawialiście się kiedyś, jak możemy sprzątać nasze mieszkania, domy w sposób bardziej ekologiczny i przyjazny dla środowiska? Poniżej znajdziesz kilka punktów, który pokażą Ci jak dbać o porządek bardziej ekologicznie.

1. Nie musisz kupować, drogich środków czystości

- możesz wybrać naturalne alternatywy. Pewnie zapytasz jakie? Pewnie i tak masz już je w domu… Ocet, soda oczyszczona, sok z cytryny, olejki eteryczne, boraks. To nie tylko skuteczne środki czyszczące, pozostawiają też świeży naturalny zapach.

2. Po co Ci te jednorazówki! Jednorazowe chusteczki, rękawiczki, gąbki

- pomyśl ile śmieci jest podczas jednego sprzątania. Wybieraj produkty wielokrotnego użytku z naturalnych materiałów, które również możesz prać i ponownie użyć.

3. Czy potrzeba Ci tyle wody?!

Znasz to… myjesz naczynia, okna a, woda leci, leci i leci z kranu? Używaj wody oszczędnie, zamykaj kran podczas mycia naczyń, czy sprzątania. Wybieraj takie rozwiązania, które nie potrzebują ogromnych ilości wody.

4. A co ze śmieciami?

Czy na pewno segregujesz odpady dobrze? Sprawdź jak segregować odpady w Twojej miejscowości, przygotuj pojemniki, worki i wyrzucaj śmieci od razu je segregując. Pamiętaj, że niektóre opakowania możesz poddać recyklingowi nawet we własnym domu, tworząc pojemniki na śrubki, wazoniki itp.

5. Minimalizuj zużycie energii. Sprzątaj w dzień i wykorzystuj to co naturalne

- promienie słońca. Wyłączaj światło w pomieszczeniach, w których nie przebywasz, korzystaj z energooszczędnych urządzeń, które zużywają mniej energii elektrycznej. Nie tylko przysłużysz się środowisku, ale i swojemu portfelowi. Z pewnością ucieszysz się, gdy na rachunku zobaczysz mniejszą kwotę do zapłacenia

6. Pranie, czy musisz kupować proszek do prania, odplamiacz, wybielacz?

Otóż nie musisz! Proszek do prania, wybielacz, czy odplamiacz, również możesz przygotować w domu. Gdy na zewnątrz świeci piękne słońce, wieje lekki wiaterek, nie zastanawiaj się. Wywieś pranie na zewnątrz, zamiast suszyć je w suszarce.

7. Z brzydkim zapachem sobie nie poradzisz i musisz użyć odświeżacza zapachu?

Nie wydawaj pieniędzy niepotrzebnie na spraye. Wybierz olejek eteryczny, który Ci najbardziej odpowiada i rozpyl w pomieszczeniu, lub dodaj do domowego sprayu do wycierania kurzy, a piękny zapach pozostanie w Twoim mieszkaniu/domu.


Nawet ta jedna najmniejsza zmiana może mieć wielki wpływ na nasze środowisko. Dlatego sprzątając dom, zastanów się co możesz zrobić, by sprzątać bardziej ekologicznie.
Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl